Ķīnas tehniskās prasības bezšuvju tērauda caurulēm augstspiediena gāzes baloniem

1. Tērauda materiālu prasības

Augstspiediena gāzes cilindra tērauda materiāls ir nogalinātais tērauds, kas nav novecojis, un to parasti izkausē ar sārmu atklātu krāšņu krāsni, elektrisko krāsni un skābekļa sārmu pārveidotāju, un dažu veidu tēraudi ir jāpārkausē ar elektroklāvu vai vakuumu kausēšana, galvenais ir mangāna tērauds, hroma molibdēna tērauds vai cits leģētais tērauds, oglekļa tērauds reti izmantots. Pieprasījums pēc ķīmisko vielu sastāva ir:

oglekļa-mangāna tērauds: C≤0,40%, S≤0,30%, P <0,035%, s="" +="">

Hroma-molibdēna tērauds un cits leģētais tērauds: C≤0,40%, S≤0,35%, P≤0,30%, S + P≤0. 055%, ir norādīti citi elementi.

Sakausējuma tērauda ķīmiskās sastāva prasības īpašiem īpaši izturīgiem vieglo gāzu baloniem ir šādi: S≤0,010%, P≤0,155%, S + P≤0,020%. Turklāt ir stingras prasības nemetāliskai iekļaušanai un tērauda konstrukcijai ar zemu stiprību. Mazjaudas audos nav pieļaujams balts plankums, atlikušais saraušanās caurums, atdalīšanas slānis, izdedži un citi defekti.

 

2. Fiziskā īpašuma prasības

Lai nodrošinātu augstspiediena tvertņu drošību, ir nepieciešama augsta stiepes izturība un ražas stiprums, kā arī liela stiepes izturība un trieciena izturība. Parastais cilindrs, izmantojot vides temperatūru, ir -20 ~ 60 ℃, bet aukstā platība ir -40 ~ 60 ℃; Pirmo parasti apstrādā normalizējot vai normalizējot + rūdīšanu ar oglekļa mangāna tērauda balonu, pēdējais parasti ir rūdīšanas apstrāde ar Cr-Mo tēraudu vai citu leģētā tērauda cilindru. Saskaņā ar standartu GB5099-94, šiem diviem tērauda veidiem pēc termiskās apstrādes jāveic attiecīgi 20 ℃ un 50 ℃ V veida zemas temperatūras trieciena tests. Tās trieciena izturībai, līkuma izturības un pagarinājuma attiecībai jāsasniedz atbilstošā noteiktā vērtība. Bezšuvju tērauda caurulēm, kas paredzētas stieņiem, kam testa rezultāti pēc termiskās apstrādes, jāatbilst arī noteiktajām vērtības prasībām.

 

3. Process un metāliskā pārbaude

Atbilstoši cilindra ražotāja prasībām, ir jāveic saplacināšanas vai aukstuma lieces testi bezšuvju tērauda caurulē, kas jāveic saskaņā ar GB13440 standartu. Tērauda cauruļu paraugiem pēc normalizēšanas vai normalizēšanas + rūdīšanas, graudu lielumam (100 reizes) jābūt lielākam vai vienādam ar 6. pakāpi, joslas struktūrai jābūt mazākai vai vienādai ar 3.0 pakāpi, un wechtenstein struktūrai jābūt mazākai par Karstuma tērauda cauruļu paraugu mikrostruktūrai jābūt rūdītam sorbītam. Turklāt ir vajadzīgs arī cauruļu korpusa dekarbonizējošā slāņa dziļums.

                      

4. Izmēru precizitāte

Cilindra sienas biezums ir paredzēts minimālam sienu biezumam, piemēram, starptautiskajam standartam ISO 4705, Amerikas DOT, Vācijas DIN4664 un Japānas JISB 8230/8241. minimālais sienu biezuma aprēķins ir balstīts uz ražas stiprumu. Minimālais sienas biezums GB5099 standartā ir mainīts uz ISO4705 standartu un aprēķināts pēc ražas stiprības. Kad ir noteikts minimālais sienu biezums, bezšuvju tērauda caurulei augstspiediena cilindram jānodrošina, ka sienas biezuma novirze nevar būt mazāka par minimālo sienu biezumu, lai izpildītu cilindra korpusa biezuma prasības. Nosakot minimālo sienu biezumu, jo plānāka siena ir, jo augstāka ir sienas biezuma precizitāte, jo vieglāks ir cilindra svars, jo lielāks ir tilpums, vai jo mazāks svara jaudas koeficients, jo labāk cilindra kvalitāte ir. Saskaņā ar GB5099 prasībām, tērauda cauruļu rūpnīcā piegādātā bezšuvju tērauda cauruļu biezuma novirze vidējā un mazā gāzes cilindra korpusā parasti ir + 15 / -10%. Ārējā diametra novirze piegādātajai bezšuvju tērauda caurulei parasti ir D 1,25%. Liela apjoma gāzes balona caurules sienas biezumu un ārējā diametra novirzi nosaka, vienojoties starp piegādātāju un piegādātāju saskaņā ar īpašām specifikācijām.

 

5. Virsmas kvalitāte un pārbaude

Gāzes balona virsmas kvalitāte tieši ietekmē gāzes balona drošību un estētiku. Tātad tērauda caurules iekšējai un ārējai virsmai nevajadzētu būt tādiem defektiem kā plaisa, locīšana, rēta, atdalīšana, velmēšana un locīšana, kaļķošana utt. Sienu biezumam pēc izņemšanas jābūt lielākam par sienu biezuma negatīvo novirzi vai minimālo sienu biezumu, kas nepieciešams konstrukcijai. Lai vēl vairāk nodrošinātu visas cauruļvada daļas kvalitāti, bezšuvju tērauda caurulei pirms piegādes jāveic ultraskaņas pārbaude saskaņā ar GB 5777 standartu un GB 8163 standartu.