Bieži lietotās gāzes cilindru klasifikācija pēc vidēja līmeņa

Cilindri attiecas uz pārvietojamām spiediena tvertnēm, kas normālos apstākļos (- 40 ~ 60 ℃) atkārtoti izmantojamas piepūšamās, nominālais darba spiediens 1. 0 - 30 mpa (galds) un nominālā ietilpība 0,4 - 1000L pastāvīgās gāzes, sašķidrinātās gāzes un izšķīdušās gāzes. . Gāzes balonus var iedalīt šādās trīs kategorijās atkarībā no vides fiziskā stāvokļa.

gas cyinder

1. Pastāvīgie gāzes baloni

Kritiskā temperatūra, kas ir zemāka par 10 ℃ gāzēm, tiek saukta par pastāvīgām gāzēm, pastāvīgos gāzes uzglabāšanas cilindrus sauc arī par pastāvīgiem gāzes baloniem. Piemēram, baloni, kas uzglabā skābekli, slāpekli, gaisu, oglekļa monoksīdu un inertas gāzes. Tās parasti izmanto standarta spiediena sērijas 15 MPa, 20 MPa, 30 MPa.

 

2. Sašķidrinātās gāzes baloni

Gāzi, kas ir vienāda ar kritisko vai augstāku par - 10 ℃, ir gāzes temperatūra istabas temperatūrā vai spiedienā gāzes fāzē, pēc spiediena un dzesēšanas var pārvērst šķidrumā. Šajās gāzēs dažām ir augstāka kritiskā temperatūra (virs 70 ℃), piemēram, sērūdeņradis, amonjaka un propāna gāze, sašķidrinātā naftas gāze, kas pazīstama kā sašķidrinātās gāzes augstā kritiskā temperatūra, pazīstams arī kā sašķidrinātā gāze ar zemu spiedienu. Cilindri, kuros šīs gāzes tiek uzglabātas, ir zemspiediena sašķidrinātās gāzes baloni. Apkārtējās vides temperatūrā zemspiediena sašķidrinātā gāze vienmēr ir gāzes-šķidruma fāzes līdzāspastāvēšanas stāvoklī, un gāzes fāzes spiediens ir gāzes piesātināta tvaika spiediens attiecīgajā temperatūrā. Saskaņā ar maksimālo darba temperatūru 60 ℃, visu sašķidrinātās gāzes augstās kritiskās temperatūras piesātinātais tvaika spiediens ir mazāks par 5 MPa. Pieejama šāda veida zemspiediena cilindra uzpildes gāze. Tā standarta spiediens ir 1,0Mpa, 1.6Mpa, 2.0Mpa, 3.0Mpa, 5.0Mpa.

 

3. Izšķīdušais gāzes balons

Izšķīdušais gāzes balons ir paredzēts acetilēna uzglabāšanai. Tā kā acetilēns ir ļoti nestabils, jo īpaši augstā spiedienā, tas ir viegli polimerizējams vai sadalās. Sašķidrinātu acetilēnu ir viegli izraisīt eksploziju, tāpēc to nevar piepildīt ar saspiestu gāzi. Acetilēns ir jāizšķīdina šķīdinātājā (parasti izmanto acetonu) un piepilda ar porainiem materiāliem (piemēram, kalcija silikāta porainajiem materiāliem) kā absorbentu. Šķīdinātā gāzes balona maksimālais darba spiediens parasti nepārsniedz 3,0 mpa, bet īpaša uzmanība jāpievērš maksā drošībai. Piemēram, acetona noplūde acetilēna cilindrā acetilēna cilindrā radīs statisku elektrību, kā rezultātā rodas sadegšana, eksplozija un acetona patēriņa palielināšanās.

 

Skābekļa un ūdeņraža baloni, ko izmanto gāzes metināšanai un griešanai, ir pastāvīgi gāzes baloni, acetilēna gāzes baloni ir izšķīdušie gāzes baloni un naftas gāzes baloni ir sašķidrinātas gāzes baloni. Šie cilindri, kas uzglabā uzliesmojošas, sprādzienbīstamas, indīgas un ļoti kodīgas gāzes, ir sarežģītāki par citām spiediena tvertnēm to pārvietošanās un uzpildīšanas apstākļu dēļ. Tiklīdz gāzes balons eksplodē vai noplūst, tas bieži izraisa ugunsgrēku vai saindēšanos, izraisot nopietnus īpašuma bojājumus, negadījumus un vides piesārņojumu. Lai nodrošinātu gāzes balonu drošu lietošanu, papildus spiediena tvertņu vispārējām prasībām ir atšķirīgas prasības attiecībā uz dažādām gāzēm.