Kas ir šķērslis starp šķērsotām tērauda un nogalināta tērauda?

Atkarībā no tā, cik lielā mērā kausēšanas laikā rodas oksidēšanās, tērauds var tikt sadalīts tērauda, puscietā tērauda, nogalinātā tērauda un speciālā nogalinātā tērauda. Noņemts tērauds ir strukturāls oglekļa tērauds ar ļoti zemu deoksidāciju. Šis ļoti skābekli saturošs tērauda šķidrums, kas vārās stieņa formā, kad ogleklis reaģē ar skābekli, un pēc tam, kad tas tiek ielej, parasti izdala oglekļa oksīdu.

 

Nogalināts tērauds ir tērauds, kas ir pilnīgi dezoksidēts, kas nozīmē, ka skābekļa saturs nav lielāks par 0,01% (parasti no 0,002% līdz 0,003%). Izkausētais dzelzs liešanas laikā neuzvārās, un parasti tos lieto lietņos ar lieliem augšējiem un maziem dibeniem. Tā kā stieņa pelējuma virsmai ir izolācijas vāciņš (lai izkausētu tēraudu papildinātu, kad izkausētais tērauds ir sacietējis), pēc velmēšanas un noņemšanas šī vāciņa galva ir jānoņem, lai tērauda saraušanās ātrums kļūtu zems un kvalitāte tas ir vienmērīgs, bet radīs kompaktu struktūru un nelielu segregāciju. Augstas kvalitātes tērauda un sakausējuma tērauds parasti ir nogalināts tērauds.

 

Darbības atšķirība :

Nogalinātā tērauda veiktspēja ir labāka nekā no tērauda. Nogalinātie tēraudi bieži tiek izmantoti augstas kvalitātes leģētajos tēraudos, kuriem nepieciešama augsta veiktspēja, savukārt vispārējas nozīmes tēraudi, piemēram, parastie celtniecības tēraudi, galvenokārt ir apšuvuši vai daļēji nogalināti tēraudi.

 

Lietojumprogrammas atveidojums :

Ierobežota ar savām īpašībām, rāmja tērauda oglekļa un silīcija saturs ir salīdzinoši zems. Pēc velmēšanas plānās plāksnēs tas nodrošina labu virsmas kvalitāti un lielisku veiktspēju plastiskuma, metināšanas, aukstās lieces un štancēšanas laikā. To plaši izmanto tērauds traktoru kastēm, automobiļu paneļiem un uzlādējamām baterijām. Bet ir arī daudzi piemaisījumi, sastāva segregācija lielāka, nevienmērīga veiktspēja un citi trūkumi.

 

Cenu defekts :

Atšķirīgie tēraudi atšķiras no nogalinātiem tēraudiem, jo pievienotā deoksidējošā līdzekļa daudzums ir mazāks. Nogalinātajā tēraudā ir milzīgi saraušanās caurumi, kas padara to ražu daudz zemāku nekā rimēta tērauda, tāpēc nogalinātā tērauda izmaksas ir daudz lielākas nekā vārīta tērauda izmaksas.