Kā izvairīties no kodīgais krekinga oglekļa tērauda un zema leģētā tērauda?

Kodīgais krekings, pazīstams arī kā sārmu trausums, ir metālu un sakausējumu sārmu šķīdumos, kas radušies stiepes spriedzes un Korodējošas vides dēļ. Tas ir veids stresa korozijas krekings (SCC). Spiedtvertņu kaustiskā krekinga galvenokārt notiek tvaikos un citās vietās, kam ir nosliece uz atkārtotu iztvaikošanu un koncentrēšanos vai augstas temperatūras traukos saskarē ar kodīgo nātriju. Tas var notikt iekārtās oglekļa tērauda, mazleģētā tērauda, ferīta tērauda un austenīta nerūsējošā tērauda saskarē ar kodīgo nātriju. Sārmu kaustiskā krekinga negadījumi notika arī spiediena tvertnēm augstsprieguma autoclapper, atkritumu siltuma atgūšanas sistēma petroķīmijas rūpniecībā, Al2O3 iztvaicētājs elektroiekārtu alumīnija uzņēmumiem, spiedtvertnes sārmu metālu ķīmisko augu, papīra dzirnavas un kodolenerģijas uzņēmumiem, ko izraisa na + koncentrāciju. Tātad, kā tas kodīgais krekinga notiek?


Sārmu metālu kaustiskā krekinga mehānisms vēl nav pilnībā izprasts, piemēram, graudu robeža Ferrite vai interkristāliskie karbīdi vispirms izšķīst, cilvēki joprojām izmanto klasisko SCC teoriju, lai izskaidrotu plaisāšanu sārmainā vidē. Parasti sārmu metālu, kas ir oglekļa tērauda un zema leģētā tērauda, rašanās, ir nepieciešami trīs nosacījumi:

equation

1. augstākas lye koncentrācijas. Viršanas temperatūras temperatūrai NaOH ir jābūt lielākam par 5% mazoglekļa tēraudā.

2. augstāka temperatūra. Sārmu kairinošs krekings ir plašs temperatūras diapazons, sārmu stresa koroziju oglekļa tērauda parasti notiek 50 ~ 80 ° c vai vairāk, un par 60 ° c ir zemākā kritiskā temperatūra, kas ir saistīta ar koncentrāciju sārmu.  Visticamāk, radīs sārmu trauslāko temperatūru tuvu šķīduma viršanas punktam.

3. lielāks stiepes stress. Saskaņā ar teoriju, SCC mehānisms zema oglekļa tērauda karstā koncentrēta sārmu šķīdums pieder pie starpkristālu anodiskās likvidēšanu, un SCC potenciāls slēpjas diapazonā aktivizācijas-pasivācija transformāciju. Kad vietējais NaOH ir lielāks par 10%, aizsargājošā oksīda plēve no metāla tiks izšķīdināta un turpināt reaģēt ar pamatni. Vienādojums ir:


Kodīgais krekings parasti ir starpgranulu un bifurcate. Tomēr var rasties arī transgranulveida krekings. Piemēram, krekinga morfoloģija Austenītu nerūsējošā tērauda 50% NaOH šķīdums nav nekāda sakara ar termisko apstrādi, bet ir transgranulēts krekings. Tās korozijas produkti ir vaļīgi, porains, neslāņveida magnētiskie oksīdi, un tā ūdens šķīdums ir sārmains. Kamēr ir 10 ~ 20mg · l-1 NaOH ūdens katlu vai siltummaini, vietējās atkārtota iztvaikošana var novest pie koncentrācijas sārmu nogulumos vai plaisas, izraisot vietējo sārmu koroziju. Sārmu trausņu krekingā var rasties, ja vienlaikus pastāv sārmu korozijas un stiepes stresa. Teorija ir tā, ka daļa no korozijas H + difizēšanu uz metāla rada ūdeņraža embrittlement. Tāpēc sārmu maiņu krekings var būt ūdeņraža izraisīta krekings, vai tas var būt anodi izšķīdis vai jaukta krekinga. Tātad, kā jūs izvairītos no kodīgais krekings?


  • Materiāla izvēle

Ņemot vērā izturību, plastiskumu un sārmu maiņu jutību, oglekļa tērauda tvertni var izmantot, lai slodze kodīgais soda. Augstākajā temperatūrā 46 ° c kodīgais šķīdums vidē, arī var izvēlēties 0,20% C nomierinošs oglekļa tērauds. Tomēr, ja kodīgais temperatūra pārsniedz 46 ° c, oglekļa tērauda metinājuma šuves ir termiski jāapstrādā pēc metināšanas, lai izvairītos no sārmu traustumu. Pievienojot ti un citu sakausējumu elementu oglekļa tērauda un attiecīgo termiskās apstrādes var efektīvi kavēt kodīgais krekings. Piemēram, tērauda paraugu, kas satur 0,73% TI (0,105% C), izolē 650 ~ 750 ° c temperatūrā un pēc tam krāsni atdzesē, lai pagarinātu lūzuma laiku no 150h līdz 1000H.

 

  • Samazināts atlikušais stress

Atlikušais stress ir galvenais faktors sārmu embrittlement, tāpēc ir ieteicams pieņemt metināšanas procesu pasākumus, piemēram, zemas līnijas enerģijas, preapkure pirms metināšanas, pareizu metināšanas secība, virzienu un āmuru streikot starp slāņiem, lai samazinātu skaitu un garumu metināšanas šuves, cik vien iespējams, un samazināt metināšanas atlikušo stresu metinātām locītavām. Aukstā formēšana un pēc metināšanas termiskā apstrāde, lai novērstu stresu, ir efektīvs līdzeklis, lai novērstu kodīgais krekings.

Minimizēt atlikušo iekšējo stresu ražošanas un montāžas laikā, piemēram, nepareizā pusē, leņķa deformācija, un novērstu tukšumus utt. Kniedēšanas struktūra var veikt arī dažus pasākumus, piemēram, vienota vienošanās kniedēšanas caurumus, lai izvairītos no pārmērīga kniedēšanas spiedienu. Praksē sagatavi silda līdz iepriekš noteiktai temperatūrai un tur pietiekami ilgi, lai samazinātu atlikušo stresu līdz pieņemamam līmenim. Tas ir atkarīgs no laika un temperatūras, un parasti jums atdzist to lēnāk ātrumu, lai izvairītos no jaunu stresu. Pēc metināšanas ir oglekļa tērauda un atkausēšanas de-stressmazleģētais tēraudsnedrīkst būt zemāka par 620 ° c, un izolācijas laiku aprēķina saskaņā ar 1h/25mm (biezums). Nākamajā tabulā ir redzams rafinēšanas rūpnīcā izmantotā tērauda, ko parasti izmanto pēc metinājuma, termiskās apstrādes temperatūras, un cietības vērtību var izmantot kā termiskās apstrādes efekta kritēriju.

Materiālu

Temperatūra

Cietība

Oglekļa tērauda

593-648

200

CR-0,5 mo

593-718

225

1-1/4Cr-0.5 mo

704-746

225

2-1/4Cr-1Mo

704-760

241

5Cr-1Mo

704-760

241

 

  • Korozijas inhibitora Papildinājums

Parasti lietotie korozijas inhibitori ir Na3PO4, NaNO3, NaNO2, Na2SO4, utt. Devu var noteikt saskaņā ar eksperimenta rezultātiem, piemēram, NaNO3/NaOH attiecība ir lielāka par 0,4, un Na2SO4/NaOH ir lielāks par 5, lai novērstu kodīgo krekingā.

 

Turklāt, samazinot darba temperatūru, piemēram, intermitējošu apkures izmantošanu, turot temperatūru ≤ 46 ° c, vai projektēšanā, lai samazinātu vai novērstu vietējās koncentrācijas sārma palielināšanos vai atkārtotu iztvaikošanas koncentrāciju, ir efektīvi pasākumi, lai novērstu sārmu traustumu.