Ietekme uz dažādiem atlaidināšanas temperatūru T91 tērauda


 

Pakāpes T91tērauds ir vairāki nesalīdzināmas priekšrocības, piemēram, lielisku veiktspēju pie istabas temperatūrā un labu šļūdes pretestību, zems lineārās izplešanās koeficientu, zemākas izmaksas (summu, 9.5-11,5 % no sakausējuma) un izcilas organizācijas stabilitāti saskaņā ar ilgtermiņa skriet, padarot to ir neaizvietojams materiāls katlu tērauda caurulēm, kas izmanto ultra-augstas kritisko spiedienu elektrostacija.

Leģēti gandrīz 9 % hroma, un 1 % molibdēna, tos arī sauc par 9 Cr 1 Mo tērauda, pamatojoties uz tā sastāvam. T91 tērauda sloksne martensite fāze ir karstās velmēšanas apstākļos, kas ražot augstākas cietība, tāpēc rūdīšanas ārstēšana ir vajadzīgi, lai samazinātu cietība saņemt labu lipīguma. T91 tērauds ir recrystallization temperatūra vairāk nekā 790 ℃. zems temperaments temperatūra neietekmē microstructures un rekvizīti T91 tērauda gandrīz, bet augstāk atlaidināšanas temperatūru var padarīt recrystallization struktūru, kas notiek, lai radītu ferīta fāzi un nevienmērīga organizācija.

Nesen, inženieris no Ķīnas veikt eksperimentu, novērojumu metallography, skenēšanas elektronu mikroskopu un microhardness testēšana, izmantojot pētīja struktūru un cietības saskaņā ar rūdīšanas dažādos temperatūras ietekmē (300 ~ 780 ℃) un atlaidināšanas T91 tērauda dzesēšanas ātrumu. Rezultāti parādīja, ka cietība zem 300 ~ 400 ℃, ir mainījies maz; ar 500 ~ 600 ℃ ir karbīda nokrišņu jutīgas zonas, kur lielu skaitu karbīda dispersijas nogulsnē matricā, šajā zonā, cietība ir augstāka un pieaugošo tendenci; kad temperatūra pieaugtu no 600 līdz 780 ℃, karbīda gar graudu robežu nokrišņu adekvāti un cietības samazināt. Cietības samazināt pakāpeniski iet kopā ar pieaugumu atlaidināšanas dzesēšanas ātrums, kas lēni dzesēšanas caur jutīgu diapazonā 500 ~ 600 ℃, pie kā ātrums 5 ℃ / min, karbīda dispersijas nokrišņu un lielāku matricas cietību; kad atlaidināšanas siltuma saglabāšanu saskaņā ar 780 ℃ un ātrāk dzesēšanas ātrums (50 ℃ / min) pēc atdzesēšanas procesā parādās karbīda nokrišņu jutīgu diapazons fastly un mazāk nokrišņu karbīdi matricā, zemāka cietība, labāk apstrādes veiktspēju.

  

T91 tērauda lieto inženieris komponenti, superheater ruļļos, galvenes un tvaika cauruļvadu ar mazāk biezumu. Tas veicina lielāku siltuma nogurums dzīvi gandrīz desmit reizes nekā citi T sērijas tērauda. Tas ļauj viņiem palielināt darba temperatūru augstākā līmenī, palielinot elektrostacijas efektivitāti.T91 caurulespieder ASTM A213, kas ferīta un Austenitic katla superheater un bezšuvju tērauda cauruļu siltummainis. Plašāku informāciju par tērauda T91 caurules, sazinieties ar mums.