Niķeļa sakausējumi

Niķeļa būs sakausējuma viegli ar daudziem citiem metāliem, ieskaitot hromu, dzelzi, molibdēna un vara. Tas ļauj izmantot dažādus sakausējumus, kas demonstrē izcilu izturību pret koroziju un augstas temperatūras zvīņošanos, izcilu augstas temperatūras izturību un citas unikālas īpašības, piemēram, formas atmiņu un zemu izplešanās koeficientu.

 • Kaltas niķeļa

  Tīru niķeļa ANO N02200 izmanto ķīmiskajā rūpniecībā, lai tās izturību pret koroziju - jo īpaši sārmiem. To izmanto arī tā īpašībām, aizsargājot pret elektromagnētiskajiem traucējumiem un zondētājiem.

 • Niķeļa-dzelzs sakausējumi

  Tos izmanto kā mīkstus magnētiskos materiālus, kā stikla-metāla blīvējumus un kā materiālus ar noteiktām termiskās izplešanās īpašībām.
  Invar® (UNS K93600), ar 36% niķeļa un atlikušo dzelzs, ir unikāla ar gandrīz nulles koeficients termiskās izplešanās ap istabas temperatūru. Tas padara to vērtīgu, ja nepieciešama augsta izmēru stabilitāte, piemēram, precīzijas mērinstrumenti un termostata stieņi. To izmanto arī kriogēnās temperatūrās, jo tā ir ļoti zema termiskās izplešanās likmes.
  Sakausējumiem, kas satur 72-83% niķeļa, ir vislabākās mīkstās magnētiskās īpašības, un tos izmanto transformatoros, induktoros, magnētiskajiem pastiprinātājiem, magnētiskajiem vairogiem un atmiņas atmiņas ierīcēm.

 • Niķeļa-vara sakausējumi

  Tie ir ļoti izturīgi pret koroziju ar sārmu šķīdumiem, neoksidējošs sāļi un jūras ūdens. Pazīstamākais ir Alloy 400.

 • Niķeļa-molibdēna sakausējumi

  Tie ir ļoti izturīgi pret reducējošām skābēm, ja nav oksidējošu jonu, piemēram, dzelzs un vara vai izšķīdušā skābekļa. Pazīstamākais ir Alloy B-2.

 • Niķeļa-hroma sakausējumi

  Tiem raksturīga augsta izturība pret koroziju gan normālā, gan augstā temperatūrā (izturība pret zvīņošanu), laba augstas temperatūras izturība un augsta elektriskā izturība. Ir trīs galvenās sakausējumu grupas:

  • Ni-Cr (un arī Ni-Cr-Fe) sakausējumi ar augstu elektrisko pretestību sildelementiem, piemēram, 70-30 (UNS N06008) un C-Grade (UNS N06004)

  • Ni-Cr sakausējumi (ar Fe un citiem leģētiem elementiem) ar labu izturību pret koroziju. Pazīstamākais ir Alloy 600 (UNS N06600) un Alloy 601 (UNS N06601)

  • Ni-Cr sakausējumi ar augstas temperatūras izturību un izturību pret šļūdes, galvenokārt noskumuma izturīgi, piemēram, sakausējums X-750 (UNS N07750)

 • Niķeļa-hroma-dzelzs sakausējumi

  Pamatā ir divas grupas sakausējumu:

  • Ni – Cr – Fe sakausējumi ar izcilu izturību augstā temperatūrā un spēju pretoties oksidācijai, karburācijai un cita veida augstas temperatūras korozijai. Pazīstamākais ir sakausējums 800 (UNS N08800) un tā varianti 800H (UNS N08810) un 800HT (UNS N08811). (Nesen šie sakausējumi tika klasificēti kā nerūsējošā tērauda, kas atspoguļo to augsto Fe saturu)

  • Ni – Cr – Fe (ar Mo un Cu) sakausējumi ar lielisku izturību pret koroziju īpašos pielietojumos. Iespējams, pazīstamākais ir sakausējums 825 (UNS N08825), kas piedāvā ārkārtas izturību pret sērskābi. Sakausējums G-3 (UNS N06985) piedāvā izcilu izturību pret koroziju pret komerciālām fosforskābes, kā arī daudzus kompleksus risinājumus, kas satur ļoti oksidējošas skābes.

 • Niķeļa-hroma-molibdēna sakausējumi

  Tie ir ļoti izturīgi pret koroziju, no kuriem pazīstamākais ir sakausējums C-276 (N10276). Tie piedāvā izcilu izturību pret reducējošo skābju, piemēram, sālsskābes un sēra. Ir vairāki varianti, pamatojoties uz šo sastāvu, kas ir mainīts Cr un Mo līmeni un, dažos gadījumos, pievieno Cu vai W, lai paplašinātu korozijas izturību pret apstākļiem, kas ir vairāk oksidēšanās vai vairāk samazinot. Tie ietver sakausējuma C-22 (N06022), sakausējuma 59 (N08059), sakausējuma C-2000 (UNS N06200) un sakausējuma 686 (N06686).

 • Niķeļa-hroma-kobalta sakausējumi

  Kobalta un molibdēna pievienošana piešķir cietu šķīdumu nostiprināšanu un augstu šļūdes pārrāvuma izturību sakausējumam 617 (UNS N06617). Kobalta pievienošana HR-160 (N12160) nodrošina izcilu izturību pret dažāda veida augstas temperatūras korozijas uzbrukumiem, piemēram, sulfidāciju un hlorīda uzbrukumu gan reducējošā, gan oksidējošā atmosfērā.

 • Niķeļa-titāna sakausējumi

  55% niķeļa-titāna sakausējuma (UNS N01555) (pazīstams arī kā Nitinol) ir formas atmiņas īpašības. Kad veidojas vienā temperatūrā un pēc tam deformējas pie zemāka, tas atgūst savu sākotnējo formu, kad uzkarsē. Pārejas temperatūru var pielāgot, rūpīgi kontrolējot sastāvu. Medicīnas ierīces un specializētie savienotāji ir divi no konkrētiem lietojumiem. Tas pats sakausējums var arī iziet ievērojamu elastīgu deformāciju un joprojām atgriežas sākotnējā formā (super-elastīgs īpašums). Šis īpašums ir izmantots lietojumiem, kā daudzveidīga kā briļļu rāmji un amortizatori, kas nodrošina zemestrīci prettriecienu vēsturiskā akmens ēkās.