Dažas problēmas Par 4130 Hroma-molibdēna tērauda metināšana

Sakarā ar lielo triecienizturību un zemu pagarinājumu 4130 Cr-Mo tērauds tiek plaši izmantots tādos sporta aprīkojumos kā gaisa kuģu paraugi, sacīkšu automašīnu rāmji, pretrullīšu rāmji, kāpu bumi, velosipēdi un motocikli. Volframa loka metināšana (GTAW) var tikt viegli izmantota 4130 CrMo tērauda metināšanai. Visbiežāk sastopamās problēmas ar 4130 hroma-molibdēna materiāliem, izmantojot argona loka metināšanu. Konkrētā situācija ir jānovērtē atbilstoši prakses pielietojumam.

 

J: Vai 4130 hroma-molibdēna materiālu var metināt ar argona loka metināšanu?

A: Jā, 4130 hroma-molibdēna materiālu argona loka metināšana ir izmantota kosmosa jomā jau daudzus gadus. Tāpat kā ar visiem metināšanas materiāliem, argona loka metināšana prasa saprātīgas procedūras un metodes. Piemaisījumi un traipi uz tērauda caurules virsmas ir jātīra ar vidēju smilšpapīru un acetonu, un virpas un stūra uzgaļi ir jāapgriež, lai padarītu labāku metināšanas virsmu.

 

J: Vai tai ir nepieciešama iepriekšēja sildīšana?

A: Plānas sienas caurules daļas (biezums mazāks par 0,12 "vai 3 mm) parasti neprasa iepriekšējas uzsildīšanas temperatūru aptuveni 149-204 ℃, lai sasniegtu vēlamo efektu, bet pirms metināšanas tērauda caurule pati par sevi nedrīkst būt zemāka nekā istabas temperatūra ir aptuveni 21。。

 

J: kāda veida vads jāizmanto?

A: Metināšanas stieplei ir daudz iespēju, bet ideāls ir er80s-d2, kura metināšanas stiprums būtībā ir tuvu paša 4130 materiāla stiprumam. Var apsvērt arī Er70s-2, ar mazāku intensitāti, bet labāku elastību. Tomēr, izmantojot saprātīgu konstrukciju (piemēram, armatūras stieņu vai atbalsta caurulīšu pievienošanu), daudzpunktu balsts un garākas šuves var kompensēt pašas stieples nepietiekamo stiprību.

 

J: Kādēļ metināšanas stieple no 4130 nav ieteicama?

A: 4130 stieple parasti tiek izmantota sagataves, kas tiks pakļautas termiskai apstrādei aizmugurē. Augstas cietības un sliktās elastības dēļ to nav ieteicams izmantot sporta aprīkojumam, piemēram, lidmašīnām, sacīkšu rāmjiem un veļas rāmjiem. Daži metinātāji izmanto austenīta tērauda stiepli, lai metinātu 4130 tērauda caurules, piemēram, 310 un 312 nerūsējošā tērauda metināšanas stieples. Citi nerūsējošā tērauda zīmoli var izraisīt plaisāšanu, un nerūsējošā tērauda metināšanas stieple parasti ir dārgāka.

 

Q : Vai 4130 tērauda caurulei ir nepieciešama termiskā apstrāde, lai pēc metināšanas noņemtu stresu?

A: Parasti plānās sienas caurules nav nepieciešams deformēt, un materiāls ar sienu biezumu, kas lielāks par 0,12 "vai 3 mm, vislabāk ir termiski apstrādāt pēc metināšanas. Optimāla temperatūra caurules montāžai ir 593 Heating Apkurei var izmantot neitrālu skābekļa un acetilēna liesmu, kas jānovieto, lai izvairītos no pārkaršanas.

 

Q : Vai materiāla metināšanai ir nepieciešama gāzes aizsardzība?

A: Parasti nav nepieciešams metināt pamatgāzes aizsargu, lai gan daži metinātāji to dara, pamatgāzes aizsargs nav slikts metināšanai, un dažām metināšanām tas uzlabos lodītes metināšanas kvalitāti.

 

Q : Vai metināto apstrādājamo detaļu var apturēt?

A: Nē, ātra metināšanas darbu notecināšana var izraisīt daudzas problēmas, piemēram, plaisas vai lamināra asaras. Pārliecinieties, ka sagataves dabiski atdzesē.