Vara un vara sakausējumu standarti

Dažādos reģionos ir dažādas standartu sistēmas, un bieži vien ir jāspēj tās salīdzināt (piemēram, Eiropas, vecie britu, amerikāņu un japāņu standarti) un atrast līdzvērtīgus standartus.

CDA sniedz informāciju, lai lietotāji to varētu izdarīt, izmantojot šo tīmekļa vietni, publikācijas un tiešsaistes uzziņu dienestu.

Šajā iedaļā sniegts pārskats par standartiem un detalizētas informācijas tabulas, kas aptver Apvienotajā Karalistē piemērojamās tabulas, ar saitēm uz attiecīgajiem pilnajiem standartiem. CDA iesaka iepazīties ar standartiem, lai iegūtu pilnīgu informāciju par vara vai vara sakausējumiem.


Apvienotās Karalistes un Eiropas standarti


Uz variem un vara sakausējumiem, tāpat kā uz citiem materiāliem, attiecas standarti. Standartu izmantošana ir būtiska sakausējuma tipa, formas un stāvokļa pareizai definēšanas metodei. Standarti ir daļa no tehniskās valodas, ko izmanto komunikācijā starp sakausējumu ražotājiem, ražotājiem, dizaineriem un pieņēmējiem un jebkuru tehnisku personu, kas saistīta ar materiālu izmantošanu. Nepietiek ar sakausējuma definēšanu pēc tā parastā nosaukuma, piemēram, "misiņa" vai "bronzas". Daudzus gadus vara sakausējumi ir iekļauti Lielbritānijas standartos (BS). Vairumā gadījumu tie ir aizstāti ar Eiropas standartiem (EN), ko piemēros citās CEN dalībvalstīs.

EN apzīmējumu sērija vara un vara sakausējumiem piedāvā dažādus materiālus, kas piemēroti ļoti dažādiem gala lietojumiem. Tie ir vienprātīga vienošanās par tiem, kurus patērētāji pasūta visbiežāk. Tā kā, ņemot vērā Eiropas mēroga nolīgumu izstrādāt stingrus produktu standartus, ir jāņem vērā liels skaits valstu preferenču, Eiropas standarti ir sarežģītāki nekā vecie Lielbritānijas standarti. Turklāt Eiropas standarti parasti aptver šaurākas jomas nekā Lielbritānijas standarti; tāpēc EN sērijā ir vairāk sakausējumu nekā vecajā BS sērijā. BS EN ir Lielbritānijas pieņemtie EN standarti (sk. BS EN līdz BS salīdzināšanas tabulu).

Apvienotajā Karalistē piemēro vēl divus specializētus un precīzākus materiālu standartus: aizsardzības standartus (Def Stan) un British Standard Aerospace Series (BS B).

Aizsardzības standarti (Def Stan)

Šos standartus sponsorē Aizsardzības ministrija, un tie ietver specifikācijas alumīnija bronzām, alumīnija silīcija bronzām un vara niķelīšiem, ko izmanto prasīgos militāros lietojumos, kur nepieciešama augsta izturība pret lūzumiem, zema magnētiskā caurlaidība un lieliska izturība pret koroziju. Def Stan agrāk tika izraudzīti par Jūras spēku inženiertehniskajiem standartiem (NES).

Standarti attiecas uz trauku klasēm un ietver informāciju par obligātu, nesagraušu testēšanu ar ultraskaņas, krāsvielas penetanku un rentgena metodēm.

Lai iegūtu sīkāku informāciju par Vara sakausējumu Def Stan, skatiet piemērojamo standartu kopsavilkumu vai apmeklējiet aizsardzības standartu portfeli (nepieciešama reģistrācija).

Britu standarta kosmiskās aviācijas sērija

Šo standartu pamatā ir pašreizējie EN vai vecie BS materiālu apzīmējumi, bet tie tika izstrādāti, lai atbilstu kosmiskās aviācijas nozares stingrākajām prasībām — uzlabotām mehāniskajām īpašībām un stingrākām sastāva robežām.

Apmeklējiet BS Aerospace Series standartu lapu, lai skatītu virsrakstus un tvērumu.

Šajā tīmekļa vietnē sniegtā informācija apkopo galvenās kompozīcijas un nodrošina tipiskas mehāniskās īpašības un lietojumus.

Amerikas standarti (ASTM)

Amerikāņi parasti nepārzina Lielbritānijas vai Eiropas standartus. Viņi izmanto UNS (Unified Numbering System), kas ir Ziemeļamerikā pieņemtā sakausējumu apzīmējumu sistēma kalta un lieta vara un vara sakausējuma izstrādājumiem – to pārvalda ASTM un SAE. Ražojot ASV, ir svarīgi atrast Apvienotās Karalistes vai Eiropas materiālu apzīmējumu, kas ir līdzvērtīgs esošajam ASV materiālajam nosaukumam. Skatiet tālāk redzamo vara taustiņu.