Alloy Materal Gear ražošanai

Zobratu tērauds ir vispārējais tērauda nosaukums, ko izmanto rīku ražošanā. Gear ir viens no visbiežāk izmantotajiem mehāniskajiem komponentiem, ko plaši izmanto mehāniskās transmisijas ierīcē. Ir daudz veidu rīki, piemēram, pārnesumu pārnesums, ķēdes pārnesums, siksnas piedziņas skriemelis, spirālveida pārnesums, iekšējais pārnesums, plaukts, taisna konusveida zobrats, izliektas konusveida pārnesums, nulles zobrata pārnesums, pakāpieni ar skrūvēm, tārps un citi.


Zobratu tērauds ir galvenais materiāls ar augstām prasībām īpaša sakausējuma tērauda izmantošanā automobiļos, dzelzceļos, kuģos un celtniecības mašīnās. Zobratu materiālam nepieciešams spēcīgs noguruma noguruma stiprums un kontakta noguruma izturība, zobu virsmai jābūt pietiekami cietai un nodilumizturībai, un kodolam jābūt noteiktam stiprumam un izturībai. Pārnesumi parasti ir izgatavoti no kalta tērauda, izņemot tos, kas ir pārāk lieli (da> 400 ~ 600 mm) vai piemēroti lietuvei ar sarežģītu struktūru un formu.

 

Oglekļa tērauds vai leģētais tērauds ar oglekļa saturu 0,15 ~ 0,6% parasti tiek izmantots zvejas rīku lietošanai. Pārnesumu tērauda mikroelementi var uzlabot materiāla izturību, triecienizturību, nodilumizturību un adhēziju, un materiāla mehāniskās īpašības var uzlabot arī ar termisko apstrādi vai ķīmisko termisko apstrādi. Metāla sakausējuma tērauds parasti neietver zemu oglekļa leģēto tēraudu, piemēram: 15CrMo, 20Cr uc, un vidēja oglekļa leģēta tērauda: 40Cr, 42CrMo, 35CrMo utt.

 

15CrMo

Ogļūdeņraža virsmas sacietēšana, parasti tiek izmantota, lai pievērstu uzmanību to detaļu vai detaļu stiprībai un izturībai, kurām nepieciešams daudz berzes, piemēram, cilindra virzulis, vārpsta, pārnesums, skrūve, vārpsta utt. Lai ražotu sekciju <30 mm="" lielā="" ātrumā,="" vidējā="" vai="" smagā="" slodzē,="" svarīgu="" detaļu="" trieciena="" un="" berzes=""> Piemēram: pārnesums, pārnesumu gredzens, pārnesumu vārpstas krusts.

Automobiļu rūpniecībā izmantotā sekcija ir mazāka par 30 mm; Svarīgas karburētas daļas ar lielu ātrumu vai lielu slodzi un triecienu; Piemēram, rīki. Vārpsta. Zobratu gredzens. Zobratu vārpsta. Bīdāmo gultņu vārpstu, krustveida galviņu, spīļveida sajūgu, tārpu utt.


25CrMo4

25CrMo4 (ASTM 4118) sakausējuma konstrukcijas tēraudam ir augsta izturība, bez rūdīšanas, laba metināmība, neliela tendence veidot aukstu plaisu, laba mehāniskā apstrāde un aukstā celma plastiskums.

25 CrMo4 pārnesumu tērauds vispārējās kondicionēšanas vai karburēšanas un dzesēšanas apstākļos, ko izmanto korozīvās vides un darba temperatūras ražošanā zem 250 ℃, vidē, kas satur augstspiediena cauruļu un visu veidu stiprinājumu, vairāk vecāku karburētu daļu un ūdeņraža slāpekļa maisījumu. izmanto automobiļu pārnesumu ražošanā, visu veidu īpašām nodilumizturīgām detaļām, piemēram, plaknei, vārpstai, augstspiediena caurulei un visu veidu stiprinājumiem utt.


42CrMo4

42CrMo4 (ASTM 4140) ir vidēja oglekļa-hroma-molibdēna sakausējuma tērauds. Hroma saturs nodrošina labu cietības caurlaidību, un molibdēna elements nodrošina cietības viendabīgumu un augstu izturību. Sakausējums sabalansēja izturību, izturību un nodilumizturību. Tam ir šādas priekšrocības: stabils sastāvs, zemi kaitīgi elementi, augsts tērauda tīrības līmenis, mazs dekarbonizācijas slānis, mazākas virsmas defekti utt., Un to ir viegli apstrādāt termiskās apstrādes apstākļos ar labu elastīgumu un izturību pret augstu temperatūras stresu. Šis materiāls tiek plaši izmantots augstas stiprības tērauda stiprinājumu ražošanā, piemēram, dzinējs, pelējums, motors, pārnesumkārba, transmisijas daļas, vārpsta, pārnesums, rokas, aukstās kalšanas daļas, skrūves izstrādājumi.

 

Turklāt specifikācijas, piemēram, ASTM 4320, 4340,8615, 8617, 8620, 8622,9840, var izmantot pārnesumu vajadzībām. Kā parasto sakausējuma tērauda un nesošo tēraudu tie galvenokārt tiek izmantoti kā automobiļu gultņi, transmisijas vārpstas, pārnesumi, skrūves, instrumentu daļas un citas izturīgas pret nodilumu izturīgas materiāla daļas. Virsmas apstrāde pēc karburēšanas ir samērā augsta cietība, nodilumizturība un kontakta noguruma izturība, bet kodols joprojām saglabā labu izturību, var izturēt lielu trieciena slodzi.