Galvenais JIS standarta sakausējuma tērauda materiāls konstrukcijai


Sakausējuma tērauds ir dzelzs, kas sastāv no sakausējuma elementiem, parasti pievienojot elementus, piemēram, niķeli, hromu, molibdēnu, cirkonija, vanādija, kobalta, alumīnija, silīcija, mangāna, volframa, titāna un tā tālāk. Šie sakausējuma elementi maina oglekļa tērauda mehāniskās īpašības un fizikālās īpašības, var iegūt augstu izturību un izturību, labāku nodilumizturību, izturību pret koroziju, zemu temperatūras izturību un augstu temperatūras izturību.


Strukturālā sakausējuma tērauda galvenā priekšrocība mehāniskajai ražošanai ir tāda, ka tie ir viegli dzesējami un to mehāniskās īpašības ievērojami uzlabojas pēc rūdīšanas. Ne tikai piemīt labas mehāniskās īpašības, piemēram, stiepes izturība, elastības robeža, pagarinājums, trieciena vērtība, noguruma robeža. Turklāt tam ir lieliska pielietojamība, piemēram, liešana, kalšana un mehāniskā apstrāde, to var izmantot visu veidu mehānisko detaļu, piemēram, asu, pārnesumu, skrūvju, uzgriežņu, automobiļu, motociklu detaļu, mašīnu daļu un nodilumizturīgu detaļu ražošanā. virsmas karburēšana un sacietēšana. Visbiežāk izmantotais JIS standarta sakausējuma strukturālais tērauds galvenokārt ietver:

 

  • SCM415 leģēts tērauds

Atbilstošie SCM415 standarti ir GB 15CrMo un DIN 15CrMo5. Carburizēts un sacietējis SCM415 leģētais tērauds ir paredzēts lietošanai ar cilindriem, virzuļiem, vārpstu, zobratu, skrūvju, vārpstu utt., Kur nepieciešama augsta izturība vai nodilumizturība.

SCM420 nomaināmie materiāli ir GB 20CrMo, ASTM 4118 un DIN 25CrMo4 . SCM420 sakausējuma konstrukcijas tēraudam ir augsta izturība, laba metināmība, laba mehāniskā apstrāde un aukstās deformācijas plastitāte, bez rupjības rūdīšanas un nav viegli veidot aukstu plaisu. To lieto, lai ražotu dažādas īpašas nodilumizturīgas automašīnas un lidmašīnu daļas, piemēram, pārnesumus, vārpstas, augstspiediena caurules un dažādus stiprinājumus.

  • SCM440 sakausējuma tērauds

SCM440 ir vidēja oglekļa-hroma-molibdēna sakausējuma tērauds . Hroma saturs nodrošina labu cietības caurlaidību, un molibdēna elements nodrošina cietības viendabīgumu un augstu izturību. Sakausējums līdzsvaroja izturību, izturību un nodilumizturību. Tam ir šādas priekšrocības: stabils sastāvs, zemi kaitīgi elementi, augsts tērauda tīrības līmenis, mazs dekarbonizācijas slānis, mazākas virsmas defekti utt., Un to ir viegli apstrādāt termiskās apstrādes apstākļos ar labu elastīgumu un izturību pret augstu temperatūras stresu. Šis materiāls tiek plaši izmantots augstas stiprības tērauda stiprinājumu ražošanā, piemēram, dzinējs, pelējums, motors, pārnesumkārba, transmisijas daļas, vārpsta, pārnesums, rokas, aukstās kalšanas daļas, skrūves izstrādājumi.

  • SNCM220 sakausējuma tērauds

SNCM220 atbilstošais tērauda materiāls ir GB 20CrNiMo, ASTM 8615, 8617, 8620, 8622, DIN 20MoCr4. SNCM220 ir biežāk izmantots sakausētais tērauda un gultņu tērauds, karburēta virsma ir diezgan augsta cietības pakāpe, nodilumizturība un saskares noguruma izturība, savukārt centrs joprojām saglabā labu izturību un spēj izturēt augstu trieciena spiedienu. SNCM220 galvenokārt tiek izmantots kā trieciena un nodilumizturīgu detaļu materiāls automašīnu gultņiem, transmisijas vārpstām, pārnesumiem, skrūvēm, instrumentu daļām utt.

  • SNCM420 sakausējuma tērauds

Sakausējuma tērauda JIS SNCM420 var aizstāt ar ASTM 4320. SNCM420 ir arī karburēts tērauds. Tās mehāniskās īpašības ir līdzīgas kā SNCM220, abām ir salīdzinoši augsta cietība, izturība pret nodilumu un saskares noguruma izturība pēc karburēšanas uz virsmas. SNCM420 galvenokārt tiek izmantots kā dzelzceļa gultnis, transmisijas vārpsta, pārnesums, skrūve, instrumentu daļas un citas daļas, kas var izturēt triecienu un nodilumu.

  • SNCM439 sakausējuma tērauds

Atbilstošais SNCM439 materiāls ir GB 40CrNiMoA, 45CrNiMoVA, ASTM 4340, 9840. SNCM439 ir sava veida rūdītais tērauds ar augstu cietību un izturību. Tas ir piemērots, lai izgatavotu skrūves, zobratus, vārpstas, uzgriežņus, virzuļus vai detaļas, kurām nepieciešama mehānisko transportlīdzekļu izturība.