Tērauda cauruļu materiāls, ko izmanto elektrostacijas galvas un tvaika cauruļvados

Cauruļveida katls ievērojami palielina apkures laukumu un uzlabo elektrostacijas darba efektivitāti. Galvene ir svarīga katla daļa, kas ir sadalīta augšējā galvenē un apakšējā galvenē. Vidēja plūsma no cilindra cauri apakšspiedienam uz apakšējo tvertni, kas tiek sadalīta katrā caurules komplektā. Šajos cauruļu saišķos vidē pastāvīgi uzsūc siltuma enerģiju un pēc tam savāc augšējā tvertnē un ieplūst atpakaļ cilindrā. Augšējās un apakšējās kastes kombināciju sauc par galvenes lodziņu.

Galvene ir pārejas daļa starp sildvirsmas cauruli un tvaika cauruli. Rūpniecisko katlu krāsns sienu parasti veido cauruļu (ūdens sienas) rindas, kas savienojas kopā, ko raksturo milzīgs tilpums un sarežģīta struktūra, katla dažādās daļas siltuma absorbcija ir ļoti atšķirīga, virsraksts var apvienot dažādas specifikācijas, daudzumu un izkārtojumu no cauruļu sadales līdz nākamajam līmenim cauruļvadu sistēmā, lai mēs varētu samazināt termisko novirzi, vidējo siltumu, dzesēšanas plūsmu, katla dzesēšanu, katla termiskās efektivitātes maksimizāciju. Galvene ir vissvarīgākais savienojums, lai nodrošinātu vienmērīgu informācijas plūsmu.

Tvaika caurulē ietilpst galvenā tvaika caurule, gaisa caurule un tvaika caurules atkārtota uzsildīšana, lai transportētu augstas temperatūras, augsta spiediena pārkarsētu tvaiku. Praktiskajā darbībā tvaika caurulei galvenokārt piemīt augstā temperatūra un spiediens no pārkarsētā tvaika iekšējā caurulē un papildu slodze, ko izraisa tērauda caurules, vidēja un izolācijas materiāla svara balsts un piekare. Cauruļu sienas temperatūra ir tuvu pārkarsētā tvaika temperatūrai, t. I., Tvaika caurule darbojas ar šļūdes stāvokli. Turklāt, kad apkures katls tiek iedarbināts vai apstādināts vai slodzē, tvaika caurulei būs arī cikliska slodze un siltuma spriegums, tas ir, zems cikliskais slodze.

 

Elektrostacija

Vienības jauda

Galvenā un tvaika caurules materiāls

Ļoti augsts spiediens

> 100000 kw

SA210A1, ASTM A335P11 / ASME A213 T11, P12 / T12

Subkritisks

> 300000 kw

SA210, T12, ASME A213 T12, ASTM A335 P12

Superkritisks

> 600000 kw

ASME A213 T12, ASTM A335 P91, P92

Ultra superkritisks (USC)

> 660000 kw

ASME A213 T12, ASTM A335 P91, P92

 

Virsmas un tvaika caurules darba apstākļi ir līdzīgi. Viņi visi izmanto vienu un to pašu materiālu un tiem ir nepieciešama augstāka drošība nekā apsildes virsmas caurulēm. Tas pats tērauds, ko izmanto virsmām, caurulēm un apsildes virsmai, ļaujot izmantot dažādas maksimālās darba temperatūras. Vispārīgi runājot, galvenes un tvaika caurules ir izgatavotas no vidēja diametra vai liela diametra zemas oglekļa sakausējuma tērauda caurules. Nākamajā tabulā ir uzskaitīti galvenie un tvaika cauruļvadu materiāli, ko izmanto no 100 mw spēkstacijām līdz ļoti kritiskām spēkstacijām.