Veidi Metināšanas metodes

Metināšanas metožu veidi:


1. Elektrodu loka metināšana:


Princips — Loka metināšanas metode metināšanai ar manuālo metināšanas stieni. Stabils degšanas loka izveidota starp metināšanas stienis un metinājums tiek izmantots, lai izkausētu metināšanas stienis un metinājumu, lai iegūtu stingri metinātas locītavu. Tas pieder pie gāzes izdedžu kopīgas aizsardzības.


Galvenās iezīmes elastīga darbība; zemas montāžas prasības, kas metināmas; plašs metināmo metāla materiālu klāsts; zema metināšanas produktivitāte; liela atkarība no metinājuma kvalitātes (atkarībā no metinātāja darbības prasmēm un veiktspējas uz vietas).


Pielietojums plaši izmantots kuģu būvē, apkures katlos un spiedtvertnēs, mašīnu ražošanā, celtniecības konstrukcijās, ķīmiskajās iekārtās un citās ražošanas un apkopes nozarēs. Piemērots dažādu metāla materiālu, dažāda biezuma un dažādu konstrukciju formu metināšanai (iepriekš minētajās nozarēs).


2. Iegremdēta loka metināšana (automātiskā metināšana):


Princips-Loka apdegumus zem plūsmas slāņa. Siltumu, ko rada loka dedzināšana starp metināšanas stiepli un metinājums tiek izmantots, lai izkausētu metināšanas stiepli, plūsmas, un parastā metāla (metinājums), lai veidotu metinājums. Tā ir izdedžu aizsardzība.


Galvenās iezīmes augstu metināšanas produktivitāti; laba metinājuma kvalitāte; zemas metināšanas izmaksas; labi darba apstākļi; grūti metināt kosmosā; augstas kvalitātes prasības metinātāju montāžai; nav piemērots plānas plākšņu metināšanai (ja metināšanas strāva ir mazāka par 100A, loka stabilitāte Slikti) un īsās šuves.


Pielietojums, ko plaši izmanto kuģu būvē, apkures katlos, tiltos, pacelšanas mašīnās un metalurģijas iekārtu ražošanā. Iegremdētu loka metināšanu var izmantot visiem metinājuma šuves, kuru šuves var turēt horizontālā stāvoklī vai kuru slīpuma leņķis nav liels. Plātņa biezumam jābūt lielākam par 5 mm (lai novērstu izdegšanas cauri). Metināšanas oglekļa konstrukciju tērauds, mazleģēts strukturālais tērauds, nerūsējošais tērauds, karstumizturīgs tērauds, kompozītēts tērauds utt.


3. Oglekļa dioksīda gāzes ekranēta metināšana (automātiska vai pusautomātiska metināšana):


Princips: Izkausēta elektroda loka metināšanas metode, izmantojot oglekļa dioksīdu kā aizsarggāzi. Tā ir gāzes aizsardzība. Galvenās iezīmes augstu metināšanas produktivitāti; zemas metināšanas izmaksas; nelieli metināšanas deformācijas traucējumi (loka sildīšanas koncentrācija); augsta metināšanas kvalitāte; vienkārša darbība; augsta šļaušanas cena; grūti metināt ar maiņstrāvas jaudu; slikta vēja izturība; nevar metināt viegli oksidēts krāsainu metālu.


4. MIG/MAG metināšana (kausēšana inertas gāzes/aktīva gāzes ekranēta metināšana):


MIG metināšanas princips loka metināšanas metode, kas izmanto inertu gāzi kā ekranēšanas gāzi un metināšanas stiepli kā kušanas elektrodu. Aizsarggāze parasti ir argons vai hēlijs, vai to maisījums. MIG izmanto inertu gāzi, MAG pievieno nelielu daudzumu aktīvās gāzes, piemēram, skābekļa, oglekļa dioksīda utt inertās gāzes.


5. TIG metināšana (volframa inertās gāzes ekranēta metināšana)


Princips — Saskaņā ar aizsardzību inertas gāzes, parastā metāla un pildvielas stieple ir izkausēta ar loka siltumu, kas rodas starp volframa elektrodu un metinājums (vai bez pildvielas stieples), lai izveidotu metināšanas šuves. Metināšanas laikā elektrods nekausē.


6. Plazmas loka metināšana


Princips - Paļauties uz ierobežošanas efektu ūdens dzesēšanu sprauslu uz loka, metode, lai iegūtu augstu enerģijas blīvumu plazmas loka metināšanai.