SA387 Gr12 siltumizturīga tērauda plāksnes metināšana

Karstumizturīgs tērauds (HRS) attiecas uz tēraudu, kas nodrošina termisko stabilitāti un termisko izturību pat augstā temperatūrā. Termiskā stabilitāte ir tāda, ka tērauds saglabā ķīmisko stabilitāti (izturību pret koroziju, bez oksidācijas) augstā temperatūrā; termiskā izturība attiecas uz tēraudu augstā temperatūrā, kas ir pietiekami izturīga, kas galvenokārt garantē sakausējuma elementus, piemēram, hromu, molibdēnu un vanādiju, titānu, niobiju utt. metināšanas materiāla izvēli nosaka pēc sakausējuma elementa satura pamatmateriālā. Pearlitic Karstumizturīgs tērauds ar zemu sakausējuma saturu, piemēram, a335-p12 , SA387 Gr12, ir plaši izmantots naftas un naftas ķīmijas rūpniecībā.


Karstumizturīgas tērauda plāksnes metināmības analīze

Sakausējuma elementi, piemēram, Hroms un molibdēns, ir galvenie Pearlite karstumizturīga tērauda sakausējuma elementi, kas var ievērojami paaugstināt metālu augsto temperatūru un augsto temperatūru oksidācijas izturību, bet laikā, kad tie nodrošina sliktu metāla metināmību, padarot metināšanu un siltuma skartā zona ir augsta tendence, dzesēšana viegli ražo cieto un trauslo Martensīta struktūru gaisa dzesēšanā pēc metināšanas, kas ne tikai ietekmē metināto savienojumu mehāniskās īpašības, bet arī ir liela tendence uz iekšējo stresu un aukstu plaisu. Tāpēc galvenās karstumizturīgas tērauda metināšanas problēmas ir plaisa, ko galvenokārt ietekmē: konstrukcija, stress un ūdeņraža daudzums metināšanā, tāpēc ir īpaši svarīgi formulēt saprātīgu metināšanas procesu.

 

Perlīta karstumizturīga tērauda metināšanas process

1 Groove

Gropi parasti apstrādā ar liesmas vai plazmas griešanas procesu. Ja nepieciešams, arī griešana ir jāuzkarsē. Pēc pulēšanas jāveic PT tests, lai noņemtu plaisas uz gropi. Parasti tiek izvēlēta V veida rieva ar 60 ° leņķi. Liela rieva leņķis ir labvēlīgāks plaisu novēršanai, bet tajā pašā laikā palielina metināšanas jaudu. Gropei un iekšējai pusei jābūt pulētām, lai noņemtu netīrumus, piemēram, eļļu, rūsu un ūdeni (dehidrogenēšana un novēršana caurumu)。

2 Sasprindzinājums

To nevar piespiest metināt kopā, lai nepieļautu iekšējo spriegumu, ko izraisa plaisa karstumizturīga tērauda plaisa. Tāpēc metināšanas šuves ierobežojums nedrīkst būt pārāk augsts metināšanas laikā, lai izvairītos no pārāk lielas stingrības ,, jo īpaši bieza plākšņu metināšanai. Cik vien iespējams, jāizvairās no stiepes stieņiem, stiprinājumiem un stiprinājumiem, kas novērš metināšanas šuves brīvu kontrakciju.

3 Metināšanas metode

Pašlaik visbiežāk izmantotās HRS metināšanas metodes ir volframa elektrodu loka metināšanas loksnes, elektrodu loka metināšanas uzpildes vāks un citas metināšanas metodes, ieskaitot kausējuma inertās gāzes ekranēto loka (MIG) metināšanas metodi, CO2 gāzes ekranizētu loka metināšanu, elektrolīta metināšanas un iegremdētas loka metodi. automātiskā metināšana un tā tālāk.

4 Metināšanas materiāls

Izvēloties metināšanas materiālus, metinājuma metāla sakausējuma sastāvam un stiprības īpašībām būtībā jāatbilst attiecīgajiem pamatmateriāla rādītājiem vai jāatbilst minimālajiem veiktspējas rādītājiem, ko ierosina produkta tehniskie nosacījumi. Lai samazinātu ūdeņraža saturu, vispirms izmantojiet zemu ūdeņraža pamata metināšanas stieni vai plūsmu, tā ir jāžāvē saskaņā ar noteikto procesu (žāvēšana nedrīkst būt lielāka par trim reizēm), uzstādīta metināšanas stieņu siltuma saglabāšanas spainī (ne vairāk kā 4 stundas) pēc pieprasījuma, kas ir detalizēti noteikumi konkrētajā būvniecības procesā. Austenīta nerūsējošā tērauda elektrodus, piemēram, A307, var izmantot arī hromēta-molibdēna karstumizturīga tērauda manuālajai metināšanai, bet pirms metināšanas vēl ir nepieciešama iepriekšēja sasilšana. Šī metode ir pielietojama ar nosacījumu, ka metināšanas daļas pēc metināšanas nevar termiski apstrādāt.

5 Uzkarsēšana

Priekšsildīšana ir svarīgs procesa pasākums, lai novērstu aukstu plaisu un stresu metināšanas perlita karstumizturīgā tērauda. Lai nodrošinātu metināšanas kvalitāti, gan vietas metināšana, gan metināšana ir jāuzkarsē un jāuztur noteikta temperatūra.

6 Dzesēšana pēc metināšanas

Lēnā dzesēšana pēc metināšanas ir princips, ka tērauda karstumizturīgs tērauds ir stingri jāievēro pat karstā vasarā. Tūlīt pēc metināšanas ar azbesta auduma pārklājumu un tuvu šuvju zonai, mazos metināšanas gabalus var ievietot azbesta auduma lēnā dzesēšanā.

7 Termiskās apstrādes temperatūra pēc metināšanas

Termiskā apstrāde jāveic nekavējoties pēc metināšanas, lai novērstu aizkavētu plaisu veidošanos, novērstu stresu un uzlabotu mikrostruktūru. Ir parādīta iepriekšējās sildīšanas temperatūras diagramma pirms metināšanas un termiskās apstrādes pēc karstumizturīga tērauda metināšanas:


Meterial

Biezums

Pirms metināšanas uzsildiet temperatūru

Termiskā apstrāde temperaturēt pēc tam hits

SA387 Gr12

≥10 mm

150-200

650-700

 

Ņemiet vērā, ka ir nepieciešama priekšsildīšana pirms metināšanas, dzesēšanas pēc metināšanas un citi pasākumi, bet iepriekšējās uzsildīšanas temperatūra nav augstāka, jo labāk. Turklāt biezai karstumizturīgai tērauda plāksnei ir jābūt vairākkārtu metināšanai, un to nedrīkst pārtraukt, temperatūra starp slāņiem nav zemāka par iepriekš uzsildīšanas temperatūru. Visbeidzot, mums ir jāpievērš uzmanība laika apstākļu ietekmei. Ja temperatūra ir zema, metinātājs pienācīgi paaugstina iepriekšējas uzsildīšanas temperatūru, lai nepieļautu temperatūras krišanos pārāk ātri. Tajā pašā laikā jāveic daži ārkārtas pasākumi, lai novērstu vēju un lietus.